+90 534 033 56 19
Lotus Plaza, Konak Mah. İzmir Yolu,
A Blok Kat:2 Daire:19 Nilüfer/Bursa
(Nilüfer Metro İstasyonu Karşısı)

Kimyasal Peeling

İsheryy > Blog > Kimyasal Peeling > Kimyasal Peeling
  • Yorumlar: 0
  • Yayınlayan: Isheryy Güzellik Merkezi

Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için kadın erkek pekçok insan çeşitli Dermokozmetik uygulamalarından faydalanmaktadır.
Bunların en önemlilerinden biri de kimyasal peeling tir. Bu uygulama cildin kendi kendine yenileme özelliğinden faydalanılarak ışıltılı bir cilde kavuşmanızı sağlar.
Deriyi canlandırmak gençleştirmek görünüşünü iyileştirmek için bir veya birkaç kimyasal ajanın deriye uygulanmasını ile farklı derinliklerde kontrollü hasar oluşturarak sağlıklı bir derinin ortaya çıkmasını sağlayan bir uygulamadır. Kimyasal peeling  amaç hasar oluşturmak ve alttan yeni sağlıklı deri üretimini tetiklemektir.

Kimyasal peeling güneş yanıkları , kırışıklıklar, , lekeler, rozase ve aktif aknede ve akne lekelerinde , cilt yağlanma ve gözenekleri azaltma üzerine olumlu etkisi vardır. Ciltteki kolejen dokusu ve elastin liflerdeki bozulmalar sonucu meydana gelen ince çizgiler ve kırışıklıklara karşı etkildir. Deride oluşturulan soyulmanın ardından yeni gelen cildin dokusu daha genç parlak pürüzsüz lekesiz ve homojendir.

Uygulama sonrası dikkat edilmesi gereken en önemli şey koruyucu kullanmak spf içeren ürünlerle cildi korumaktır

Yazar: Isheryy Güzellik Merkezi