+90 534 033 56 19
Lotus Plaza, Konak Mah. İzmir Yolu,
A Blok Kat:2 Daire:19 Nilüfer/Bursa
(Nilüfer Metro İstasyonu Karşısı)

Diode Buz Başlıklı Lazer Epilasyon

İsheryy > Hizmetler > Diode Buz Başlıklı Lazer Epilasyon > Diode Buz Başlıklı Lazer Epilasyon

Epilasyon ciltte istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yollarından biridir. Bu işlem, tüy kökündeki melanin pigmentine ışık enerjisi uygulayarak gerçekleştirilir. Hemen hemen herkese uygulanabilecek bir yöntem olsa da lazer ışınları melanin pigmenti tarafından emildiği için, koyu tenli veya bronzlaşmış kişilerde daha az etkili olabilir. Fakat ne kadar açık ten rengine sahip kişilerde daha etkili sonuçlar elde etse de her cilt tipine uygunluk sağlanır. Ayrıca hamileler, emziren anneler ve bazı cilt rahatsızlıkları olanlar da lazer epilasyondan kaçınmalıdır.
Lazer epilasyon birkaç seanstan sonra etki göstermeye başlasa da her bireyin tüy yapısı ve büyüme hızı farklı olduğundan, tamamen istenmeyen tüylerin yok olması için genellikle 6-12 seans arasında uygulama yapılır.
İşlem sonrası hafif kızarıklık, yanma hissi, geçici deri kararması gibi yan etkiler olabilir ancak İsherry Beuthy olarak kullandığımız Diode Buz Başlıklı Lazer Epilasyon makinemizle acı hissini ve görülebilecek yan etkileri en aza indirgiyoruz.
Lazer epilasyonun tamamen kalıcı olduğunu söylemek zor olsa da birkaç seans sonunda büyük ölçüde azalan veya yok olan tüyler için kalıcı sonuçlar elde edilebilir. Bununla birlikte, hormonel değişiklikler veya yaşlanma gibi faktörler zamanla yeni tüylerin büyümesine neden olabilir, bu nedenle tedavi sonrasında da periyodik bakım seansları gerekebilir.
Özetlemek gerekirse, lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı sağlayan etkili bir yöntemdir. Ancak, uygulama süreci ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir, bu nedenle öncelikle uzman bir estetik uzmana danışmanız önemlidir.