+90 534 033 56 19
Lotus Plaza, Konak Mah. İzmir Yolu,
A Blok Kat:2 Daire:19 Nilüfer/Bursa
(Nilüfer Metro İstasyonu Karşısı)

Lazer epilasyonla ilgili merak edilenler!

İsheryy > Blog > Lazer Epilasyonı > Lazer epilasyonla ilgili merak edilenler!
  • Yorumlar: 0
  • Yayınlayan: Isheryy Güzellik Merkezi

Lazer epilasyon günümüzde teknolojinin geldiği son noktayla modern kadının ve erkeğin hayatında büyük rahatlık getiren istenmeyen tüylerden kurtulmanın en sağlıklı ve konforlu yöntemidir.

Kıl kökündeki melanin lazer ışığının ısısı ile giderek zayıflar . Belli seans sayısı sonunda artık çıkmayacak hale gelir.

Diode lazer kıl kökleri üzerinde en etkili lazer sistemidir. Cilt yüzeyine temas ederek kullanılan diode lazerin kıl köklerine gönderdiği 810 nm diode lazer dalgaları kıl köklerini yakarak etki eder.

Uygulama en popüler bölgeler, erkeklerde sırt göğüs bölgesi, koltuk altı, ense, sakal çizgileri ve kulak, kadınlarda ise tüm bacak, kol, genital, koltukalı, yüz bölgesi olarak tercih edilebilir.

Uygulamaya gelmeden bir kaç gün önce uygulama yapılacak bölgelerdeki tüylerin kısaltılmış olması gerekir kısalıktan kastımız bir mm gibi düşünülebilir. Seans aralıklarını 4 hafta olarak planlanır.

Erkeklerde 8 seans kadınlarda 6 seans genelde yeterli olur. (Hormonal dengede bi sorun yoksa ) uygulama yapılacak bölgeye jel uygulanır ve tarama başlar. Seanslar 30 dk ile 60 dk arasında işlem yapılacak bölgeye göre değişir.

Lazer yapılan bölgede sadece kıldan tüyden kurtulmayız aynı zamanda batıklar kıl dönmeleri ve kıl kökü sivilcelerini de ortadan kaldırır .

Yazar: Isheryy Güzellik Merkezi